ZS Gwardia

Zespół Sportowy Gwardia powstało w 1945 roku.

Piłkarze występowali w klasie "A" podokręgu przemyskiego do 1950 roku. W tym okresie czołowymi zawodnikami byli Roman Mazurkiewicz i Stanisław Winiarz.

Gwardia w sezonie 1949/50 występowała w Klasie A – grupy Przemyśl. Wygrywając w tym czasie tylko jedno spotkanie, remisując trzy i aż sześć przegrywając. Bilans zespołu to 10:17. W tej samej lidze występowały także zespoły: Stal Stalowa Wola, Kolejarz Jarosław, Związkowiec (Orzeł) Przeworsk, JKS Związkowiec Jarosław, Gwardia (Pogoń) Lubaczów, Ogniwo (Sokół) Nisko.

W roku 1950 zespół Gwardii zrzeszał w swoich szeregach 45 piłkarzy.
W sierpniu 1950 roku po zlikwidowaniu podokręgu przemyskiego Gwardia znalazła się w klasie "A" rzeszowskiej. W tym też sezonie zespół spadł do klasy "B" (klasy powiatowej) po nierozegraniu pełnego sezonu – rozgrywek niedokończono, rozegrano niespełna I rundę.

Klub istniał prawdopodobnie do roku 1956.

KRS i REGON