MKS Pogoń-Sokół Lubaczów zakończył swój sezon na 12 miejscu

• autor: Redakcja, 2014-06-30 01:25

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów zakończył swój sezon na 12 miejscu w jarosławskiej lidze okręgowej. LKS Skołoszów awansuje do IV ligi - Pogórze Rokietnica, Żurawianka Żurawica oraz Wesoła Zadąbrowie spadkowiczami!

Lubaczowski klub w sezonie 2013/2014 rozgrywał spotkania na szczeblu V ligi okręgu jarosławskiego. Zespół prowadzony przez Waldemara Pisarza i Roberta Machczyńskiego zgromadził 38 punktów strzelając 43 bramki oraz tracąc ich przy tym 52 – pozwoliło to uplasować się na bezpiecznej, 12. pozycji w ligowej tabeli. Podczas 15 spotkań na własnym obiekcie Pogoń-Sokół zgromadził 21 punktów, zaliczając 25 trafień przy 22 gości. W kadrze na sezon 2013/2014 znalazło się 23 zawodników – 19 wychowanków, 2 zawodników wypożyczonych oraz 2 zawodników z Ukrainy.

Przed sezonem piłkarze z Lubaczowa przez większość „fachowców” byli wymieniani w gronie ekip do spadku – wiele uwag i komentarzy w kierunku zawodników zmotywowało ich do ciężkiej pracy co nie pozostało bez efektów. Na półmetku sezonu piłkarzom Pogoni-Sokoła Lubaczów udało uplasować się na 7. miejscu, dzięki wygranym m.in. z Kańczugą (1:2), Wiązownicą (0:1), Radymnem (0:2) czy Żurawicą (0:2). Piłkarze z Lubaczowa pokazali się z bardzo dobrej strony i zostali wybrani największym objawieniem rundy.

Drugą część sezonu piłkarze po raz kolejny rozpoczeli od wygranej z MKS Kańczuga (2:1), jednak po tym spotkaniu rozpoczeła się „czarna seria” – 1 punkt w 5 spotkaniach i spadek do niebezpiecznej strefy w ligowej tabeli. Od początku sezonu zespoły z Rokietnicy i Żurawicy były głównymi pretendentami do spadku, jednak ciągle pozostawało jedno wolne miejsce - kto zostanie trzecią drużyną, która opuści szeregii „jarosławskiej okręgówki” i powróci do rodzimej A-klasy? Pytanie to zadawali sobie sympatycy piłki nożnej w okręgu jarosławskim. Klub Sportowy z Lubaczowa stanął na wysokości zadania – 9 punktów w ostatnich pięciu spotkaniach pozwolił na spokojną końcówkę i utrzymanie 12. miejsca. Trzeci rok z rzędu kibice w Lubaczowie będą mogli cieszyć się rozgrywkami na szczeblu V ligi, do tego w przyszłym roku odbywać będą się derby powiatu lubaczowskiego, awans z A-klasy lubaczowskiej wywalczyła sobie ekipa MKS Roztocze Narol.